13. apríla 2023: Výstavy

Výtvarné umenie v historickom skvoste z 18. storočia

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by sme mali zachovať a zrekonštruovať historické budovy. Dôvodov je niekoľko, ale o dôvod je viac, ak ide o budovu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou histórie Vysokých Tatier a ukrýva umelecký zážitok. Predstavujeme Vám Vilu Kollár v Dolnom Smokovci.

Po prvé, historické budovy sú súčasťou nášho kultúrneho dedičstva a sú dôležitým svedectvom minulosti. Rekonštrukcia a zachovanie takýchto budov nám umožňuje lepšie porozumieť histórii a kultúre danej oblasti a prispieva k zachovaniu našej kultúry a identity.

Po druhé, historické budovy majú často architektonické, estetické a umeleckohistorické hodnoty. Ich krása a originalita môžu prispieť k tvorbe charakteru a identity určitého miesta. Rekonštrukcia týchto budov nám umožňuje zachovať ich pôvodnú krásu a prispieť tak k zlepšeniu vizuálneho dojmu a atmosféry miesta.

Po tretie, zachovanie a rekonštrukcia historických budov môže prispieť k obnove a regenerácii miest a obcí. Historické budovy môžu byť atraktívnou turistickou atrakciou a môžu pritiahnuť návštevníkov do miest, ktoré by inak zostali menej známe a navštevované. To môže mať pozitívny vplyv na miestnu ekonomiku a podporiť rozvoj cestovného ruchu.

V prípade Vily Kollár v Dolnom Smokovci je jej zachovanie a rekonštrukcia ešte dôležitejšia, pretože táto budova je významnou súčasťou histórie Tatier a okolitej oblasti. Táto nádherná budova nám umožňuje získať lepší pohľad na históriu a kultúru Dolného Smokovca a Tatier, zatiaľ čo poskytuje krásne a luxusné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú unikátne a nezabudnuteľné zážitky.

Vila Kollár je národnou kultúrnou pamiatkou a dýcha neuveriteľnou dobovou atmosférou. Jej história sa začala písať v roku 1889, kedy bola postavená ako Hotel Srnka, projektantom bol známy architekt Gedeon Majunke. Vila v roku 2020 prešla komplexnou rekonštrukciou, pričom jej vonkajší vzhľad zostal zachovaný, no interiér sa dočkal moderného vzhľadu a funkčných prvkov. Výhodou vily je tiché prostredie v objatí krásneho parku, blízkosť zastávky tatranskej elektrickej železnice a výhľady na majestátne tatranské štíty.

Návštevníci si môžu dopriať nielen pohľad na jedinečnú historickú pamiatku zvonku, ale môžu v nej prežiť svoju dovolenku v Tatrách. Vitajte v APARTMÁNOCH KOLLÁR*****. Celoročne je k dispozícii možnosť pobytu v dvoch apartmánoch, každý je vhodný pre dve osoby, teda je čas na romantický pobyt v luxusnom prevedení. Apartmány sa nachádzajú na prízemí vily s výhľadom na Lomnický štít z prvej rady.

Pobyt v apartmánoch je jedinečným i z pohľadu umeleckého zážitku. Interiér je priamo designovaný na umiestnenie galérie. Štýlom jednoduchý, ale o to viac prepracovaný interiér v monotematickej farebnosti sa stal „rámom“ pre obrazy súčasných výtvarníkov. Inštalovaný galerijný systém umožňuje diela v galérii – apartmáne inštalovať tak jednoducho o rýchlo, ako je tomu v galériách štandardného typu. Samozrejmosťou je i osvetlenie obrazov, ktoré dodáva celému interiéru premenlivú atmosféru počas dňa i noci.

Ak sa Vám zdá byť zaujímavým nápadom ubytovať sa v galérii, neváhajte, budete mať skutočne autentický zážitok. Dovolenku zažijete v obklopení výtvarným umením a historickou krásou. Viac na www.apartmanykollar.sk

Aktuálne sú APARTMÁNOCH KOLLÁR vystavené diela od renomovaných slovenských súčasných výtvarníkov. Snovú atmosféru a pocit pohody vytváranú kolorované grafické listy od akademickej maliarky Kataríny Vavrovej a originálne diela na japonskom papieri od akademického maliara Martina Augustína.

 

V apartmánoch je okrem umeleckých diel skvostom aj televízor nevšedných predností, Samsung The Frame. Vďaka nemu môže na stene visieť Picasso alebo Manet. Teda ak práve nesledujete obľúbenú reláciu. Režim umenie totiž dokáže na vypnutej obrazovke zobrazovať umelecké diela, ale aj fotografie. K dispozícii je zaujímavá  možnosť prezrieť si svetové diela maliarov a zvoliť si vlastné umelecké dielo na obrazovku a to prostredníctvom aplikácie Obchod s umením (Art Store), kde máte prístup ku galériám svetových autorov minulosti aj súčasnosti. Pre najlepšie zobrazenie umeleckého diela je v The Frame zabudovaný svetelný senzor, ktorý rozozná mieru okolitého svetla a na základe tejto hodnoty vyrovná jas a tón farieb obrazovky. K energetickej úspore slúži pohybový senzor, ktorý zaznamená vašu prítomnosť a automaticky začne zobrazovať vaše obľúbené obrazy či fotografie takže máte pocit, že je tu galéria len pre Vás. V APARTMÁNOCH KOLLÁR je The Frame doplnený dizajnovým rámom, ktorý sa osádza pomocou magnetov a tak je The Frame na nerozoznanie od skutočného obrazu. A zvolíte si nielen dielo ale i vhodnú paspartu či rám, skúšajte a bavte sa. Prajeme Vám krásny umelecký zážitok s návštevou najvýznamnejších svetových galérií.   

APARTMÁNY KOLLÁR

V Apartmánoch Kollár je bonusom k pobytu privátna infra sauna pre dve osoby. V jednom apartmáne sa nachádza priamo v kúpeľni, takže nikam nemusíte chodiť a oddychujete priamo „doma“. Predstavte si, že po výlete v horách si večer užijete pohodu a teplo sauny. Aj druhý apartmán Kollár výhľadom, saunou a zimnou záhradou sa tiež hrdí privátnou saunou, tu sa však nachádza v oranžérii – jedinečnej historickej zimnej záhrade s posedením. V saune si užijete vôňu exotického cédrového dreva, panoramatický výhľad a svetelnú terapiu s efektom hviezdneho neba s ozvučením. Oranžéria okrem luxusného posedenia a exotickej flóry ponúka i priamy výhľad na Slavkovský, Lomnický i Gerlachovský štít. Atraktivitu nevšedného zážitku umocňuje stropná freska, ktorá po profesionálnom reštaurátorskom zákroku odhalila tajomstvá konca 18. storočia. Viete si to predstaviť? Ak áno, ste vítaní.

Okrem samotného ubytovania v galérii, je tu aj možnosť navštíviť výstavy v rámci Vysokých Tatier, napríklad vo Vile Flóra, ktorej budova je tiež historickou pamiatkou. Aktuálne sa tešíme na výstavu „5 elementov lásky“, ktorá bude návštevníkom k dispozícii od 5.5. do 16.6.2023, práve vo Vile Flóra vo Vysokých Tatrách.

V každom prípade, ubytovanie v galérii môže byť pre vás nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať umenie z inej perspektívy a skúsiť niečo nové a nezvyčajné.

 

 

 

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Verified by MonsterInsights